jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Sestdiena, 2017. gada 04. novembris
SHIPSEA. Koncerts balsij, klavierēm un neredzamam korim

Mārtiņš Pučka, Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs 

10. un 11. novembrī Dzintaru koncertzāle aicina uz īpašu notikumu: neparasti radošais un talantīgais mūziķis SHIPSEA (Jānis Šipkēvics) un ģitārists Matīss Čudars ir radījuši jaunu koncertprogrammu balsij, klavierēm un neredzamam korim.


Dziesmas ar Federiko Garsijas Lorkas, Raiņa, Ainara Mielava un tautasdziesmu vārdiem radīs neaizmirstamas skaņu gleznas ar Imanta Kalniņa mūziku un Jāņa Šipkēvica jaundarbiem.


Par savu jauno koncertprogrammu Jānis Šipkēvics saka: “Eksperimentālā kamermūzikas programmā, kuru sāku attīstīt pirms nepilniem diviem gadiem, es pats sev atklāju jaunu metodi skaņu un koncerta procesa norisē. No brīnīšanās klavieru skaņā līdz neparedzamam balsu laukam, kurā “rokos dziļumā" ar cilpām un atbalsīm, līdz jaundarbiem īpaši šim notikumam un pavisam vienkāršām un vienkārši skaistām tautasdziesmām – tā ir trajektorija, kuru iezīmēju, dodoties uz koncertu “Balsij, neredzamam korim un klavierēm”. 


Šajā reizē esmu īpaši iepriecināts par sava ceļojuma līdzzinātāju – vienu no vistuvākajiem domubiedriem mūzikā, iedvesmojošu mūziķi, komponistu un savu draugu – ģitāristu Matīsu Čudaru. Mēs meklēsim kopā, izmēģināsim arī jaunas takas, kā arī nedaudz ieskatīsimies šovasar kopā piedzīvotajā “Nepāriet” sarunā ar Imanta Kalniņa mūziku.”


Biļetes uz koncertiem pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās, internetā www.bilesuparadize.lv un Dzintaru koncertzāles kasēs. Koncertu atbalsta Radio SWH, Lexus, TVNET.


Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO