jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 06. novembris
Noslēdzies Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss!

Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja 

Pēc aizvadītas spraigas un emocionāli piesātinātas nedēļas Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss noslēdzies Liepājā. Starptautiskā žūrija konkursa "Grand Prix" un 3000 eiro lielo Borisa un Ināras Teterevu fonda naudas balvu piešķīra 21 gadus jaunajam pianistam Aleksandram Kašpurinam no Krievijas. Aleksandrs kļuva arī par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu interpretu, kā arī ieguva iespēju tuvākajā koncertsezonā vēlreiz uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. Pirmo vietu un 2000 eiro ieguva pianiste no Norvēģijas – Marina Kana. Marina tika atzīta arī kā konkursa obligātā skaņdarba – Jāņa Zandberga jaundarba "Gaistošais akvarelis" – labākā interprete. Otrā vieta un 1500 eiro tika piešķirta Antonam Jaškinam no Krievijas, trešo prēmiju 1000 eiro apmērā ieguva Latviju pārstāvošais pianists - Iļja Domņins. Finālistu diplomus un 500 eiro veicināšanas prēmijas ieguva Darja Kovaļa no Baltkrievijas un Rihards Plešanovs no Latvijas.  Naudas balvas jaunajiem talantiem piešķīra Borisa un Ināras Teterevu fonds.
Ar Yamaha Music Europe atbalstu visa konkursa laikā uz skatuves bija pieejams viens no labākajiem YAMAHA instrumentiem - CFX koncertflīģelis. Kā konkursa partneris un atbalstītājs zīmols "Yamaha" visiem finālistiem dāvināja arī austiņas.
Pirmo reizi konkursa vēsturē Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss norisinājās divās pilsētās – Rīgā un Liepājā. Sacensību uzsāka 32 dalībnieki, kas sīvā konkurencē konkursa pirmajās divās kārtās Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā cīnījās par vietu finālā. No 32 palika tikai 6, kuru sniegumu žūrijas pārstāvji vērtēja Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”. Kopā ar konkursa finālistiem uz skatuves muzicēja Liepājas simfoniskais orķestris diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā.
Grand Prix ieguvējs Aleksandrs Kašpurins šobrīd studē N. A. Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorijas 4. kursā pie Krievijas Nopelniem bagātas skatuves mākslinieces, profesores Tatjanas Zagorovskajas. Pēc uzvaras konkursā Aleksandrs atzīst, ka šis bijis viens no pirmajiem starptautiska kalibra konkursiem viņa dzīvē. Pieredzi Jāzepa Vītola konkursa viņš komentē sekojoši: “Milzīgs, cilvēcisks paldies Jāzepa Vītola Starptautiskajam pianistu konkursam! Šeit visi dalībnieki un organizatori kalpo pārlaicīgajai mūzikai, kura vienmēr ir ap mums un ienes laimi mūsu dzīvēs!”
Jāzepa Vītola 7. starptautisko pianistu konkursu organizēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Liepājas Simfonisko orķestri un Borisa un Ināras Teterevu fondu. Jāzepa Vītola 7. starptautiskā konkursa dalībniekus vērtēja starptautiska žūrija:  Klavierspēles nodaļas un Augstākā līmeņa atskaņotājmākslas studiju departamenta vadītājs Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā, profesors Ronans O’Hora (žūrijas priekšsēdētājs, Lielbritānija), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, profesors Juris Kalnciems (Latvija), Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas rektors, profesors Ivari Ilja (Igaunija), Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, profesors Jurģis Karnavičs (Lietuva) Uzbekistānas Valsts konservatorijas Speciālo klavieru nodaļas asociētā profesore Madina Faizijeva (Uzbekistāna)  un Džuzepes Verdi konservatorijas Komo Klavieru nodaļas profesors Pjērs Frančesko Forlenca (Itālija).
Konkursa laikā tika nodrošinātas video un audio tiešraides, kuras pieejamas konkursa YouTube kanālā un Latvijas Radio 3 arhīvā. Vairāk informācijas par konkursa norisēm konkursa mājaslapā www.vitolakonkurss.lv un Facebook lapā @vitolakonkurss

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO