jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2017. gada 08. novembris
Zemessardzes orķestra koncerts Ziedoņa zālē

 

2017.gada 25.novembrī plkst.15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris, Zemessardzes bigbends un Zemessardzes koris Stars diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā klausītājiem dāvina krāšņu koncertu, atzīmējot Latvijas 99. un orķestra 6.gadadienu.

Pateicībā par ziedojumiem uz koncertu īpaši tiek aicināti tie ziedotāji, kuri naudu ziedojuši uz Zemessardzes kontu. Par Zemessardzei saziedoto naudu iegādātie kvadracikli tiks demonstrēti šā gada 18.novembra militārajā parādē.

Koncerta pirmajā daļā iekļauta orķestra diriģenta Anda Kareļa maza uvertīra Vieglā solī, Frodes Tingnēsa Koncertīno tubai ar orķestri, kurā solo uzticēts tubistam, arī zemessargam Eduardam Lipānam. Tiks atskaņota arī saksofonistes un komponistes Ingas Meijeres svīta Sapņi un iespaidi solo saksofonam ar orķestri pašas autores solo izpildījumā, kā arī tiks pirmatskaņots Ingas Meijeres jaundarbs Daugavas ledus ceļš  pūtēju orķestrim, kas veltīts Latvijas simtgades priekšvakaram un cilvēkiem, kuru likteņi tika izmainīti 2.pasaules kara laikā, šī kompozīcija tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Koncerta otrajā daļā uzstāsies Zemessardzes bigbends, Zemessardzes koris Stars (diriģents Ārijs Šķepasts), kā arī solisti – Alise Kante un Edijs Šnipke. Programmā iekļautas latviešu karavīru dziesmas, kuru Anda Kareļa veidotos aranžējumus Zemessardzes bigbends pirmatskaņojis Somijas simtgadei veltītajā koncertā Helsinkos novembra sākumā. Koncerta noslēgumā iekļautas latviešu estrādes un rokmūzikas pērles, kā arī kāds pārsteigums – kāda daudziem piemirsta dziesma no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem.

Ieeja koncertā – bezmaksas.

Informāciju sagatavoja

Inga Meijere


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO