jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 13. novembris
JVLMA jaunās mūzikas ansamblis atklāj festivālu Crossroads Zalcburgā

 

Starp JVLMA un Zalcburgas Mozarteum universitātes kompozīcijas katedrām pastāv ilga un cieša sadarbība. Jau vairākas reizes JVLMA viesojušies šīs augstskolas profesori Reinhards Fēbels un Ahims Bornhofts, savukārt Zalcburgā ar meistarklasēm pabijuši prof. Selga Mence un asoc. prof. Rolands Kronlaks. Pagājušajā akadēmiskajā gadā mūsu saites vēl vairāk tika stiprinātas ar Zalcburgas jaunās mūzikas ansambļa NAMES uzstāšanos JVLMA mūsdienu mūzikas festivālā deciBels 2017.

Nu pienācis laiks mūsu mūziķu atbildes vizītei - ar JVLMA mūsdienu mūzikas ansambļa uzstāšanos 14. novembrī tiks atklāts festivāls Crossroads.

Par pamatu ansambļa veidošanai tika ņemts mūziķu sastāvs, kurš 2017. gada deciBelā atskaņoja 7. semestra studentes Margaritas Gapčenko skaņdarbu Curriculum Astri – Guntis Kuzma /klarnete/, Arvīds Kazlausks /saksofons/, Pēteris Trasuns /alts/ un Viktors Stankevičs /kontrabass/. Zalcburgā tiks atskaņots arī maģistrantes Annas Ķirses darbs altam solo Neurostenia, 1. kursa studenta Andrieva Alkšņa skaņdarbs klarnetei un kontrabasam Punktuālās vadlīnijas, kā arī citi Baltijas un Austrijas jauno komponistu darbi.

Festivāla ietvaros notiks arī asoc. prof. Rolanda Kronlaka lekcija par mūzikas dzīvi Latvijā un meistarklase kompozīcijā.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO