jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2017. gada 14. novembris
Filmas Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata pirmizrāde Latvijā

 

Kinoteātrī Splendid Palace 14. novembrī festivāla Lielais Kristaps ietvaros notiks filmas Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata Filmas režisors ir Renārs Vimba, kurš kopā ar komponistu Ēriku Ešenvaldu devās Ziemeļblāzmas meklējumos, lai taptu simfonija. Filma vēsta par komponista ceļu no idejas līdz skaņdarba pirmatskaņojumam. Par ceļu, kas ziemeļblāzmas un iedvesmas meklējumos vijas cauri Arktikas tālēm Norvēģijas ziemeļos, Islandē, Grenlandē un Aļaskā. Savdabīgs road movie, kurā mākslinieka ekspektācijas saduras ar realitātes prozaismu.


Simfonijas Ziemeļu gaisma pirmatskaņojums Latvijā notika 2015. gada aprīlī, multimediālā uzveduma pirmatskaņotājs un producents bija Valsts Akadēmiskais koris Latvija. Simfonijas tapšanas procesā komponists vāca folkloras materiālus par ziemeļblāzmu dažādu tautu folklorā, tikās ar stāstniekiem no Norvēģijas, Somijas, Aļaskas, Grenlande, Jakutijas, Igaunijas, Latvijas un citām valstīm. Simfonijas tapšanas laikā piedzīvoti arī dažādi komiski pārpratumi un ķibeles.


Ēriks Ešenvalds ir viens no pasaulē pazīstāmakājiem Latvijas komponistiem, īpaši spoži Ešenvalda zvaigzne ir uzmirdzējusi kormūzikā. Viņa komponēto kormūziku dzied gan amatieru, gan profesionālie kori visā pasaulē.


Ēriks Ešenvalds ir komponējis mūziku arī R. Vimbas filmai Es esmu šeit.


Nākamie filmas Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata seansi notiks 16., 17., 18., 20., un 22. novembrī. Biļetes pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs.Informāciju sagatavoja

Ieva Vītiņa

Producente

Valsts Akadēmiskais koris Latvija


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO