jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2017. gada 06. decembris
Notiks koncerts "LŪCIJAI GARŪTAI – 115! MŪZIKA IR DVĒSELES ELPA..."

 

12. decembrī plkst. 18:00 LATVIJAS  NACIONĀLĀS BIBLIOTĒKAS ZIEDOŅA ZĀLĒ notiks koncerts, veltīts LŪCIJAI GARŪTAI – 115

MŪZIKA IR DVĒSELES ELPA...


Koncerts skan Lūcijas dienas ieskaņā. – Komponistes dzīves laikā šī diena bija īpaša. gaiša.  Ģimenes lokā pulcējās plašs kolēģu, draugu pulks. Skanēja mūzika, dega sveces.

Lūcija – Lucia (it.) – Gaisma.

Arī vēlākā laikā, kad Garūtas vairs nav mūsu vidū, šo dienu vienmēr atceramies. Labākais, ja šajā laikā, pieminot  komponisti, var skanēt mūzika. – Šogad šī laime ir dota atkal.


  1. LŪCIJAS GARŪTAS FONDS šajā dienā koncertos aicina mūziķus, kuri jau koncertē lielās koncertzālēs gan Latvija, gan ārvalstīs. Kuri ir arī pedagogi. Tāpat, līdzās lielajiem mūziķiem, tiek dota iespēja mūzicēt arī jaunajiem, topošajiem mūziķiem. Šoreiz tie būs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas Klavieru klases un Rīgas Doma kora skola vokālās klases audzēkņi.


Ievadvārdus teiks komponists Imants Zemzaris. Viņš ir bijis arī L.Garūtas students toreizējā Jāzepa Vītola Latvijas konservatorijā.


Koncertā skanēs Lūcijas Garūtas, Jāņa Mediņa un Alfrēda Kalniņa mūzika.

- Kā centrālais skaņdarbs ir iecerēts L.Garūtas Klavieru trio B-dur. Šis 1948.gadā tapušais opuss pēdējo reizi koncertzālēs Latvijā skanējis pirms 10 gadiem. Tad to atskaņoja ALTENBERG TRIO (Austrija) Melngalvju namā un Siguldā. Pirms tam to mūziķi 2005.gadā bija atskaņojuši jau divkārt, t.sk. arī ievērojamajā koncertzālē Musikverein Vīnē.

- Klavieru trio būtu jāatmirdz! Tas jāsadzird. – Šoreiz to atskaņos TRIO: vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Marta Sudraba, kura ieradusies no Austrijas un pianists Artūrs Cingujevs. Skanēs arī Garūtas darbi čellam un vijolei.


Muzicēs dziedātāja Ance Purmale. Koncertā uzstāsies arī LNO solists Krišjānis Norvelis un pianiste Dzintra Erliha. Abi mūziķi veidojuši kopīgus latviešu kamermūzikai veltītus koncertus, programmā iekļaujot reti atskaņotās Lūcijas Garūtas solodziesmas ar Andreja Eglīša dzeju.  

Arī nākamajā gadā Lūcijas Garūtas kamermūzika skanēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Dzintra Erliha duetā ar izcilo soprānu Maiju Kovaļevsku Latvijas 100-gadei veltītās koncerttūrēs Austrālijā un ASV, līdzās citu latviešu komponistu solodziesmām, atskaņos arī vairākas Lūcijas Garūtas dziesmas un klavierdarbus.

Nelielā Izstādē būs dots ieskats arī, 2000.gadā dibinātajā, LŪCIJAS GARŪTAS FONDA darbā, atspoguļojot kādu daļu no nozīmīgākiem notikumiem šo gadu laikā. – Vairāk uzzināt par to var arī LGF mājas lapā: www.garuta.lv   

Daina Pormale

LŪCIJAS GARŪTAS FONDA vadītāja

______________________________________________
12.decembrī plkst.  18:00   

LATVIJAS  NACIONĀLĀ  BIBLIOTĒKAS

ZIEDOŅA ZĀLE


LŪCIJAI GARŪTAI – 115

MŪZIKA IR DVĒSELES ELPA...TRIO

Kristīne Balanas (vijole)

Marta Sudraba (čells, Austrija)

Artūrs Cingujevs (klavieres)


Krišjānis Norvelis (bass)

Dzintra Erliha (klavieres)  1. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola

  2. Rīgas Doma kora skola

Programmā:

Lūcija Garūta, Alfrēds Kalniņš, Jānis Mediņš                                                                                           Ieeja koncertā brīva

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO