jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2018. gada 12. marts
Rīgā skanēs Jaco Pastorius veltīta programma

Agnese Tauriņa 

Brazīļu mūzikas sensācija Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) un Latvijas Radio bigbends “Riga Jazz Stage 2018” 7. aprīlī kino “Splendid Palace” prezentēs programmu “Tribute to Jaco”.  

Talantīgais basģitārists 13 gadu vecumā burtiski “uzspridzināja” internetu ar saviem mājās ierakstītajiem mūzikas video. Brīnumbērna tehniskā meistarība un dabiskais lirisms pārsteidza mūzikas pasauli. Viņa stils, Brazīlijas elektrificētā mantojuma caurausts, apvieno ārkārtīgi augstu slep tehnikas prasmi, mežonīgus grūvus, sarežģītas melodijas un harmonijas izpratni.

“Es sāku ar akustisko ģitāru. Man vienmēr patika melodiskums un Brazīlijas grūvi kā elektriskajās, tā arī akustiskajās ģitārās. Savu tehniku es attīstīju, klausoties Baden Powell un citus ģitāristus, tādus kā Joe Pass un Pat Metheny. Tas man palīdzēja uz basa vienlaicīgi spēlēt melodiju un ritmu. Mana snieguma ideja ir aizkustināt cilvēkus ar savu mūziku, lai viņi aiziet prieka pilni un ar sajūtu, ka mūzika dziedē dvēseli.”– tā Mišels.

Tagad, 21 gadu vecumā, Mišels ir absolūti gatavs vērienīgam sniegumam mūzikā. Viņa uzstāšanās jau ir satricinājušas Eiropas un Dienvidamerikas auditorijas. Mākslinieks ir sadarbojies ar WDR Big Band, Brazil Trio New Jazz, Nelio Costa, Artur Maia, Jeferson Gonçalves, Big Time Orchestra, u.c. Kopā ar Sandro Haick viņš ir ierakstījis kritiķu augsti novērtēto Brazīlijas instrumentālās mūzikas albumu “Nosso Mundo”. Novembra beigās klajā nācis viņa pirmais albums “Lua” ar paša sacerētām kompozīcijām.

No atsauksmēm medijos:

“Pipokinja mūzika ir mudinoša, enerģijas pilna un spoža. Viņa spēlē jūtama atsvaidzinoša vitalitāte, ko var salīdzināt tikai ar dzīvesprieku karstajos pavasara tropu vakaros. Kāds prieks!” /Percy Mabandu/

“Sensacionāls brazīļu basģitārists.”/The Standard Bank Jazz Festival/

“Rīgas Ritmi 2016” mūziķis sniedza spožu koncertu un kā īpašais viesis uzstājās kopā ar James Morrison un Latvijas Radio bigbendu. Tad arī radās ideja par sadarbības turpināšanu ar Mišelu. Jaunais projekts godina vienu no visu laiku labākajiem basģitāristiem Džako Pastorius (Jaco Pastorius). Šogad svinēsim 50. gadadienu, kopš leģendārais basģitāras un basa skanējuma inovators, vairāku mūziķu paaudžu iedvesmotājs pievērsās džezam un ierakstīja savu slaveno “The Chicken” versiju.

Programmā skanēs Birdland, The Chicken, Black Market, Teen Town, Elegant People, Night Passage u.c.

Plašāka informācija par konkursu atrodama mājas lapā www.rigajazz.lv.

Abonements uz visiem konkursa koncertiem pieejams “Biļešu Serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO