jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2018. gada 06. aprīlis
Deniss Severins un JVLMA stīgu kamerorķestris

 

Čellists Deniss Severins Rīgā atgriezies jau ceturto reizi, lai kopā ar Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem piedāvātu klausītājiem koncertprogrammu Bahs un viņa dēli, kurā būs iespēja dzirdēt brīnišķīgo baroka laika mūziku dažādiem stīgu ansambļiem un klavesīnam – Vilhelma Frīdemana Baha Simfoniju re minorā divām flautām, stīgu orķestrim un basso continuo, Johana Sebastiāna Baha Dubultkoncertu vijolei un obojai, kā arī Karla Fīlipa Emanuēla Koncertu čellam un stīgu orķestrim La mažorā, kur solo partiju izpildīs Deniss Severins. Pārējos skaņdarbos viņš spēlēs orķestra sastāvā kā atskaņojuma vadītājs, bet solisti būs JVLMA studenti un maģistranti - Aleksejs Bahirs (vijole) un Anastasija Hotuļova (oboja). Projekta noslēgumā paredzēti divi koncerti – 6. aprīlī plkst. 18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis”, bet 7. aprīlī plkst. 16.00 JVLMA Lielajā zālē. Ieeja par ziedojumiem.

2013. gadā Severins sniedza meistarklases čella spēlē un kamermūzikā Latvijas Mūzikas akadēmijā un pēc abpusējās vienošanās ar JVLMA Stīgu katedru tika nolemts sadarbību turpināt. 2014. gadā tika īstenots īpašs projekts – Bokerīni un Haidna darbi kamerorķestrim bez diriģenta, kurā Deniss Severins bija vienlaikus gan orķestra mūziķis, gan atskaņojuma vadītājs. Ņemot vērā, ka projektā iesaistītie studenti vēlējās turpināt šo sadarbību,  projekts 2015. gada februārī tika veltīts Vivaldi kamermūzikai. Tagad kārta Lielajam Baham - Johanam Sebastiānam un viņa dēliem.

Čellists Deniss Severins beidzis P. Čaikovska Maskavas Konservatoriju, pēc tam studējis Ženēvas Mūzikas augstskolā un Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie prof. Thomas Demenga.  Apguvis arī baroka čella spēli un kamermūziku Schola Cantorum Basiliensis pie prof. Christophe Coin.

Pašreiz Deniss Severins ir čella klases profesors Ženēvas Mūzikas augstskolā, kur pasniedz arī baroka čellu un kamermūziku. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, aktīvi koncertē – īpaši pievēršoties kamermūzikai un muzicējot tādu slavenu kolektīvu sastāvā, kā Ensemble Baroque de Limoges, Swiss Baroque Soloists, Wiener-Akademie, Les Solistes de Geneve, Camerata Bern, Kammerorchester Basel, Ars Antigua Austria, kā arī piedaloties dažādos projektos kopā ar Heincu Holigeru, Serdžo Adzolini, Natāliju Gūtmani u.c. lieliskiem mūziķiem. Kā solists Deniss Severins regulāri koncertē Eiropas valstīs, Ukrainā un Krievijā, Brazīlijā, Singapūrā.

Viņš ir žūrijas loceklis Ilzahas starptautiskajā kamermūzikas konkursā, Čaikovska jauno izpildītāju konkursā Montrē un Šveices jauno izpildītāju konkursā. Regulāri sniedz meistarklases dažādās vasaras akadēmijās Šveicē, Vācijā, Francijā un Spānijā.

Jana Lāce, JVLMA Koncertdaļas vadītāja


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO