jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2018. gada 12. jūlijs
Pasaules labākais trompetists Hokans Hardenbergers uzstāsies festivāla “Šalc” atklāšanas koncertā

 

Klasiskās mūzikas festivāla “Šalc” atklāšanās koncertā “Maģiskais reālisms” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 17. jūlijā plkst. 20.00 klausītāji tiek aicināti tikties ar vienu no pasaules labākajiem trompetistiem Hokanu Hardenbergeru (Hardenberger). Izcilo mūziķi dzirdēsim salikumā ar plašu sitaminstrumentu arsenālu, ko virtuozi pārvaldīs skotu sitējs Kolins Karijs (Currie). Trompete salikumā ar tradicionāliem un eksotiskiem sitaminstrumentiem sagādās aizraujošu piedzīvojumu neiedomājamās skaņu kombinācijās.

Kritiķu ieskatā zviedru trompetista Hokana Hardenbergera spēlētās pasāžas zib kā dzīvsudrabs, viņa sudrabainais tonis ir dzidrs un smalks, viņa trompete skan kā cilvēka balss, viņš ir virtuozākais no visiem, un The Guardian rezumē kodolīgi – “trompetes spēles koloss”. Hardenbergera trompeti dzirdēsim salikumā ar plašu sitaminstrumentu arsenālu, ko virtuozi pārvaldīs skotu sitējs Kolins Karijs (Currie). Viņu mēdz saukt par mūslaiku pārdrošāko perkusionistu, un The Guardian atkal saka īsi un trāpīgi – “atlēts un zvaigzne.”

Abu enerģisko virtuozu programmā “Maģiskais reālisms” ir modernisma klasiķa Karlheinca Štokhauzena, japāņu romantiķa Toru Takemicu, norvēģu avangardista Rolfa Vallīna un Austrālijas mūslaiku ievērojamākā komponista Breta Dīna skaņdarbi, kuriem līdzās – Mančesteras komponista Džo Dadela (Duddell) un Austrijas džezmeņa Kristiāna Mūtšpīla opusi.

Hokanu Hardenbergeru Latvijā savulaik esam jau klausījušies, turpretim Kolins Karijs pie mums brauks pirmoreiz.

Dažas dienas pēc viesošanās Kurzemē Hardenbergers dosies uz prestižo Zalcburgas festivālu, kur Andra Nelsona vadībā spēlēs solo Bernda Aloiza Cimmermaņa laikmetīgi koncentrētajā un džeziski spožajā Trompetes koncertā. Savukārt Kolins Karijs apmeklēs Latviju laikposmā starp diviem saviem koncertiem, iespējams, populārākajā klasiskās mūzikas vasaras festivālā BBC Proms Londonā.

Klasiskās mūzikas festivāls ŠALC norisināsies Liepājā, Ventspilī un Cēsīs no 2018. gada 16. līdz 22. jūlijam, un tajā piedalīsies Eiropas un Latvijas labāko simfonisko orķestru izcilākie mūziķi. Festivāla programmā iekļauti kamermūzikas koncerti, meistarklases jaunajiem mūziķiem un simfoniskās mūzikas programma, ko 19. jūlijā Ventspilī, 20. jūlijā Liepājā un 22. jūlijā Cēsīs atskaņos Latvijas labāko instrumentālistu veidots festivāla orķestris publikas iemīļotā izcilā maestro Karela Marka Šišona vadībā. Festivāla ŠALC sevišķā viešņa būs pasaulslavenā Latvijas dziedātāja Marina Rebeka, kura ar spožiem panākumiem uzstājas pasaules lielākajos opernamos.


Informāciju sagatavoja

Gints Ozoliņš,

Koncertorganizācijas “Laba mūzika” preses sekretārs


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO