jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2018. gada 03. augusts
JVLMA docētāji un studenti piedalās tradīcijām bagātajā Pommersfeldes Starptautiskajā vasaras akadēmijā Collegium Musicum

 

No 17. jūlija līdz 12. augustam Dienvidvācijā, Bavārijas pilsētā Pommersfeldē, 18. gadsimtā celtajā Vaizenšteinas pilī jau 61. reizi notiek Collegium Musicum Starptautiskā vasaras akadēmija, kurā jau vairākus gadus pēc kārtas aicināts piedalīties mūsu līdzšinējais simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs, JVLMA diriģēšanas katedras profesors, komponists Andris Vecumnieks. Prestižajā Vasaras akadēmijā kā mācībspēks vairākus gadus piedalās arī mūsu Stīgu instrumentu katedras asociētā profesore, izcilā vijolniece Eva Bindere.

Šī Vasaras akadēmija piedāvā jaunajiem mūziķiem no visas pasaules meistarklases gandrīz mēneša garumā, kurās viņiem ir iespēja strādāt ar pasaulē atzītiem mūziķiem, iestudējot ārkārtīgi plašu repertuāru, un spēlēt jauniešu orķestrī.

Andris Vecumnieks šogad no 3. līdz 5. augustam diriģē trīs Vasaras akadēmijas koncertus, kuros kā solists piedalīsies arī jaunais daudzsološais trombonists no ASV, tikko Jēlas Mūzikas skolas maģistrantūru absolvējušais Eliud D. Garcia.

Maestro vadībā koncertos izskanēs Ievads un Izoldes mīlas nāve no Riharda Vāgnera operas Tristāns un Izolde, Ralfa Vona-Viljamsa Koncerts tubai ar orķestri (pārlikums bastrombonam) un Pētera Čaikovska 4. simfonija.

Ik gadu orķestrī pārstāvēti ir arī mūsu augstskolas studenti un Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņi. Šogad tie ir JVLMA vijoļspēles studenti Diāna Āboliņa, Sabīne Grase, Lāsma Vītola un Gunārs Mūrnieks, kā arī altiste Amanda Rupeika, savukārt Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolu pārstāv Santa Lūcija Circene, kas dažreiz pievienojas altu grupai arī JVLMA simfoniskā orķestra projektos.

Vairāk par Vasaras akadēmiju lasiet www.collegium-musicum.info

Foto no Amandas Rupeikas personīgā arhīva.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO