jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2018. gada 17. augusts
18. augustā tiks atklāts 21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Liene Millere 

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls priecēs klausītājus ar publikas pārbaudītām, kā arī intriģējošām koncertprogrammām – no populārā un publikas iemīļotā Džuzepes Verdi “Rekviēma” līdz pirmatskaņojumam korim a cappella un 50 mobilajiem telefoniem. Festivāla koncerti izskanēs Sv. Pētera baznīcā, Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Domā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, kā arī Stirnienē, Sv. Laurencija katoļu baznīcā.  

Festivāla atklāšanas koncerts “Džuzepe Verdi. Rekviēms” izskanēs divas reizes – 18. augustā Liepājā sadarbībā ar festivālu “Liepājas vasara” un 23. augustā Rīgā, Sv. Pētera baznīcā. Programmā klausītāju mīlētais un hrestomātiskais Džuzepes Verdi “Rekviēms”, ko Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atskaņos sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un temperamentīgo diriģentu Gintaru Rinkēviču (Lietuva).

Festivāla īpašais viesis ir pasaules kormūzikas aprindu izcilība, renesanses un citu laikmetu kora partitūru teicamais interprets Stīvens Leitons (Lielbritānija), kura vārds mūzikas mīļotājiem neprasa liekus komentārus. Stīvena Leitona rokās būs festivāla koncerts “Pulenks. Martēns. Ešenvalds”, kas izskanēs Sv. Pētera baznīcā 25. augustā. Diriģents Stīvens Leitons divas reizes ir saņēmis “Gramophone Awards” balvu, “Diapason d’Or” ECHO Klassik balvu un četras reizes nominēts “Grammy” balvai, kā arī ieguvis kritiķu atzinību par vairākām izcili veidotām programmām.

31. augustā Garīgās mūzikas festivāla ietvaros koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais sniegs Latviešu garīgās mūzikas koncertu Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā. Pasākumā “Mirdzi Stirniene Latvijas zvaigznājā” tiks godināta Latvijas simtgade, kā arī tiks ieskandināti bīskapa Boļeslava Sloskāna 125 jubilejas svētki. Koncerta apmeklējums būs bezmaksas un pieejams jebkuram interesentam.

Nelielu sensāciju sola festivāla tradicionālais Latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncerts - 4. septembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs grupas Framest līdera un komponista Jāņa Ķirša jaundarbs “Ādams un Ieva”, kas rakstīts korim a cappella un 50 mobilajiem telefoniem, mūzikas algoritmu meistars Platons Buravickis uzrakstījis lūgšanu trīs valodās “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju”, grupas Latvian Voices dalībniece, dziesmu autore un aranžētāja Laura Jēkabsone jaundarbu veltījusi stāstam par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas, pianists un komponists Vestards Šimkus radījis klasiskas formas “Missa Brevis” korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole). Pie klavierēm pats komponists.  

Festivāla noslēguma koncerts “Leonardam Bernsteinam 100” izskanēs 8. septembrī Rīgas Domā, kad koris “Latvija” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri godinās šī gada jubilāru, vienu no 20. gadsimta mūzikas milžiem – ģeniālo un vitālo komponistu Leonardu Bernsteinu. Noslēguma programmā tiks atskaņots iespaidīgais vokālsimfoniskais skaņdarbs “Čičesteras psalmi”, kā arī viena no komponista pēdējām kompozīcijām “Missa brevis” un elegantā “Serenāde” vijolei, orķestrim un iespaidīgam sitaminstrumentu sastāvam. Vijolkoncerta solo uzticēts Sandim Šteinbergam, pie diriģenta pults festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Vairāk par festivālu: http://koris.lv/festivals/


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO