jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2018. gada 23. augusts
Senās uguns nakts bezmaksas koncerts Liepājas pludmalē festivāla “Via Baltica noslēgumā

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 21.00 Liepājas pludmalē pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem ar bezmaksas koncertu “Džezs dzied Aspaziju” festivāla “Via Baltica” izskaņā jau astoto gadu Liepājā tiks atzīmēta Senās uguns nakts, kad valstīs ap Baltijas jūru tiek degti ugunskuri, lai godinātu un sargātu Baltijas jūru.

Ik gadu augusta pēdējā sestdienā tiek rīkota Senās uguns nakts, kopīgi ar kaimiņiem ap Baltijas jūru iekurot ugunskurus, lai atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī vienkārši pieminētu jūru, kas mums visiem ir viena un sargājama. Šogad akcija tiek rīkota ar aicinājumu iedegt ugunis, lai aizklīdušajiem rādītu ceļu mājup.

„Senās uguns nakts” savu nosaukumu ieguva 1992. gadā, kad Somijas Turku apriņķī tika atdzīvināta šī senā tradīcija. Laika gaitā akcijas koordinēšanu ir pārņēmuši Igaunijas valsts pārstāvji, kur šī akcija ir ļoti populāra. Vairāk par ugunskuriem ap Baltijas jūru var uzzināt interneta vietnē http://www.ancientlights.eu/lv.

Festivāls “Via Baltica”, kas veltīts Baltijas ceļa piemiņai, jau piekto gadu savu noslēguma koncertu rīko Senās uguns nakts vakarā Liepājas pludmalē, lai festivāla izskaņā godinātu Baltijas jūru, atcerētos Baltijas valstu vienotību un atvadītos no vasaras. Šogad Uguns nakti Liepājā ieskandinās džeza vokāliste Beāte Zviedre ar koncertprogrammu „Džezs dzied Aspaziju”:

“Tas ir neparasts koncerts, kurā mijas Aspazijas dzeja, skaista mūzika un mirkļa tvērums improvizācijā,” tā stāsta Beāte Zviedre. Viņa ir pārliecināta, ka Liepājas koncerts būs unikāls un ar vēl izteiktāku enerģiju, ko piešķirs maģiskais jūras spēks.

Beāte Zviedre ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas nodaļu, ieguvusi bakalaura grādu džeza dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur šobrīd turpina studijas maģistrantūrā. Vokālās grupas “Framest” dalībniece. Līdzās Beātei Zviedrei Senās uguns nakts vakarā uz skatuves kāps Kristaps Vanadziņš (klavieres), Jānis Rubiks (kontrabass), Svens Vilsons (ģitāra), Artūrs Sebris (saksofons) un Pauls Ķierpe (situminstrumenti).

Atgādinām, ka līdz 8. septembrim Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē apskatāma dokumentālā izstāde “Sibīrijas bērni”.

Festivāls “Via Baltica” šogad notiek no 18.-25. augustam Liepājā, Kuldīgā un Rudbāržos. Plašāk par festivālu interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com. Festivāla rīkotājs ir nodibinājums “Via Cultura”, un tas notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Kuldīgas domes un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.


Informāciju sagatavoja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore

Anna Paula Pujēna


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO