jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2018. gada 26. septembris
PASAULES OPERZVAIGZNE MAIJA KOVAĻEVSKA UN PIANISTE DZINTRA ERLIHA SNIEGS KONCERTUS ASV

LMIC 

Septembra nogalē un oktobra pirmajā pusē vairākās ASV pilsētās noritēs koncerti – veltījums Latvijas Simtgadei. Tajos muzicēs pasaulē atzītā operzvaigzne, soprāns Maija Kovaļevska un pianiste, starptautisko konkursu laureāte Dzintra Erliha. Koncertos skanēs gan brīnišķīgas latviešu komponistu solodziesmas un klavierdarbi, tostarp Jāņa Mediņa, Lūcijas Garūtas, Emīla Dārziņa, Jāņa Ivanova, Pētera Vaska mūzika, gan izcilu pasaules komponistu operārijas. Koncerti notiks Bostonā, Vašingtonā, Ņūdžersijā, Klīvlandē un Ņujorkā.

Koncertu laikā tiks prezentēts arī šogad izdotais albums “Ar siltu sirdi”, kurā Maija Kovaļevska, LNO solists bass Krišjānis Norvelis un Dzintra Erliha ieskaņojuši latviešu komponistu kamermūziku, visus ienākumus, sadarbībā ar Ziedot.lv, no CD pārdošanas veltot labdarībai. (Plašāka informācija: www.arsiltusirdi.lv).

Abas mūziķes šogad pavasarī jau koncertējušas Austrālijā – Sidnejā, Adelaidē un Melburnā, izpelnoties publikas stāvovācijas.

Savukārt 2019. gada februārī Dzintra Erliha dosies uz Īslandi, lai sniegtu meistarklases pianistiem, Īslandes Mākslu akadēmijas studentiem, kā arī uzstātos koncertā Rejkjavīkas Ziemeļu Kultūras centrā (duetā ar flautisti Ilonu Meiju). Koncertā skanēs izcilu latviešu komponistu kamermūzika, programmā iekļaujot arī jau starptautiski atzītu jaunās paaudzes komponistu – Andra Dzenīša un Santas Bušs kompozīcijas.

Plašāka informācija par māksliniecēm un plānotajiem koncertiem pieejama:

www.dzintraerliha.com

www.maijakovalevska.com 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO