jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2018. gada 22. oktobris
Rīt - Shipsea un domubiedri aicina uz īpašu koncertu festivālā ARĒNA

 

Rīt, 23. oktobrī plkst. 19:00 VEF Kultūras pils lielajā zālē uz īpašu notikumu Jaunās Mūzikas Festivālā ARĒNAaicina neparasti radošais un talantīgais mūziķis SHIPSEA (Jānis Šipkēvics) ar saviem domubiedriem. 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=unoQB3zWBik

"Koncerts festivālā Arēna man būs pavisam īpašs, jo piedzīvošu satikšanos ar sev tuviem cilvēkiem - kā dzīvē, tā mūzikā. Esmu ļoti gandarīts radīt un uzstāties uz vienas skatuves ar niansēto un inteliģento bunguvīru Rūdolfu Dankfeldu, dievišķas balss un analogi elektronisku ierīču pārvaldītāju Eviju Vēberi, dzīves komponistu un ģitāristu Matīsu Čudaru, kā arī “Ezeru” un skaņu dzīļu pārzinātāju Miķeli Putniņu. Mēs spēlēsim kompozīcijas, kuras savulaik radušās kā mani dzīves novērojumi, bet nu jau kļuvuši par mūsu visu kopīgu sakāmo,” runājot par gaidāmo koncertu atzīst Shipsea (Jānis Šipkēvics).

Spilgti, izcili un oriģināli latviešu mūziķi, kuru vārdus un darbus atpazīst arī bez gariem komentāriem... Domubiedri, kas kļuvuši par draugiem, un spēj radoši iedvesmot ne tikai viens otru, bet arī spārnot ikkatru, kam laimējas klātienē piedzīvot viņu radošo lidojumu... Rūpīgi pārdomātas detaļas te savijas ar burvīgu mirkļa izjūtu, ļaujoties improvizācijas valdzinājumam un aizraujošai savstarpējai saspēlei, un pārsteidzoši drosmīgi eksperimenti eleganti koķetē ar aizkustinoši sirsnīgu vienkāršību... 

Programmā - Deivida Lenga (David Lang), Mārtiņa Brauna, Niko Mjūlija (Nico Muhly), Imanta Kalniņa mūzika, dziesmas ar Viljama Batlera Jeitsa (William Butler Yeats), Federiko Garsijas Lorkas (Federico García Lorca), un Agneses Krivades dzeju, kā arī Jāņa Šipkēvica jaundarbi. 

Koncertā piedalīsies Jānis Šipkēvics, Matīss Čudars, Evija Vēbere, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Dankfelds.

No 20. oktobra līdz 4. novembrim jau 17. reizi nedaudz neparastāk saklausīt mūziku aicinās Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA. Valsts simtgadē ARĒNAs centrā - latviešu un mūsu kaimiņvalstu mūzika un mākslinieki. Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. Šis ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā.

Jaunās mūzikas festivālu ARĒNA atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, VEF Kultūras pils, LENsemble, Opera Hotel & SPA, Liepājas pilsētas kultūras pārvalde, Whirlpool Corporation, klubs “Nemiers”, RedCab Taxi, PAT, VIACULTURE un Latvijas Radio. 

Biļetes uz koncertiem pieejamas visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un internetāwww.bilesuparadize.lv

Ar cieņu
Antra Dreģe
Festivāla ARĒNA direktore
www.arenafest.lv

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO