jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2018. gada 25. oktobris
Skanēs Heinriha Šica mūzika Mencendorfa namā

Kristiāna Vaickovska, biedrības "Musica Humana" projektu vadītāja 

Biedrība “Musica Humana” sadarbībā ar Mencendorfa namu 2018. gadā aizsākusi jaunu kamermūzikas ciklu. 27. oktobrī plkst. 19.00 notiks jau piektais muzicēšanas vakars, kas tiks veltīts Heinriha Šica daiļradei, atskaņojot garīgās motetes, kuras sakārtotas vairākos krājumos ar nosaukumu “Mazie garīgie koncerti”. Kamermuzicēšanas vakarā uzstāsies jaunās un talantīgas dziedātājas, soprāni Aija Veismane un Dārta Treija, kuras senās muzicēšanas prasmes attīstījušas ne tikai Latvijā, bet skolojušās un uzstājušās arī citviet Eiropā. Tenors Kārlis Rūtentāls ir viens no vadošajiem Latvijas Radio kora māksliniekiem un regulāri piedalās Latvijas Operetes fonda rīkotajās izrādēs, savukārt čelliste Māra Botmane ir ne tikai Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” māksliniece, bet jau vairākus gadus praktizējas tieši baroka čella spēlē Frankfurtes Mūzikas un Mākslu augstskolā. Diriģents un senās mūzikas entuziasts Pēteris Vaickovskis savus domubiedrus atbalstīs ar ērģeļpozitīva spēli.

Par koncertcikla ideju un norisi tā mākslinieciskais vadītājs P. Vaickovskis atklāj: “Līdz šim notikušie četri kamermuzicēšanas vakari ir izdevušies sirsnīgi. Mencendorfa nama vēsturiskā gaisotne un brīnišķīgie mūziķi ir snieguši klausītājiem iespēju ne tikai dzirdēt mūziku un stāstījumus par to, bet būt priekšnesumam burtiskā nozīmē ļoti tuvu – tieši tas ir īpaši. Ir iecere uz sadarbību aicināt kamermūzikas žanrā gan pieredzējušus, gan jaunus mūziķus. Man tuva ir tieši renesanses un baroka laika estētika, bet nākotnē ir doma attīstīt šo ciklu, veidojot arī klasicisma un romantisma koncertprogrammas.”


Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena 7.00 eiro.

Koncerti notiek, sadarbojoties biedrībai “Musica Humana” un Mencendorfa namam, ar Rīgas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Turpmākie kamermūzikas cikla vakari:

2018. gada 27. oktobrī plkst.19.00

“Heinriha Šica Garīgie koncerti”

Aija Veismane /soprāns/, Dārta Treija /soprāns/, Kārlis Rūtentāls /tenors/, Māra Botmane /baroka čells/, Pēteris Vaickovskis /pozitīvs, mākslinieciskais vadītājs/.


2018. gada 10. novembrī plkst.19.00

“Mīlas madrigāli”

Jolanta Strikaite-Lapiņa /soprāns/, Ieva Nīmane /flautas/, Ainārs Paukšēns /viola da gamba/, Pēteris Vaickovskis /klavesīns, mākslinieciskais vadītājs/.


2018. gada 15.decembrī plkst.19.00

“Vācu baroka Ziemassvētki”

Senās mūzikas ansamblis “Ars Antiqua Riga”: Normunds Ķirsis /kontrtenors/, Jānis Kurševs /tenors/, Uģis Meņģelis /baritons/, Pēteris Vaickovskis /bass, mākslinieciskais vadītājs/, Ainārs Paukšēns /viola da gamba/, Jānis Pelše /pozitīvs/.


2018. gada 22. decembrī plkst.19.00

“Bahs un vārds”

Aiga Sprindža /cimbala/, Oskars Bokanovs /kontrabass/, Vilis Daudziņš /aktieris/.


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO