jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt     Meklēt:  
 

PUTNI, vokālā grupa resursi www

Adrese:
Krones iela 56-3, Mārupe, Mārupes novads
LV-2167
Latvija

Telefons: +371 29159283
Fakss:
E-pasts: antra.dregeinbox.lv

Mākslinieciskā vadītāja: Antra Dreģe

Vokālā grupa PUTNI dibināta 1993. gadā. To veido astoņas dziedātājas, kuras savu meistarību guvušas, dziedot Latvijas profesionālajos koros un vokālajās grupās, kā arī uzstājoties kā solistes un diriģentes dažādos muzikālos projektos.
PUTNI ir vairākkārtēja starptautisku koru konkursu laureāte - laikā no 1993. līdz 2011. gadam saņemtas godalgotas vietas un Grand Prix sešos starptautiskos koru konkursos, regulāri uzstājas profesionālās mūzikas festivālos, nozīmīgākie no tiem - Vācijā (Oldenburga, Nordkirhena, 1999), Francijā (Pārsteidzošā Latvija, Bordo, Bezansona, 2005; Errobiko Festibala, 2008; Francijas pavasaris, 2007), festivāls Latvijas Jaunās Mūzikas dienas; koncertos Somijā, Zviedrijā, Austrālijā, Japānā, ASV un Latvijā.
PUTNI bija pirmā grupa Latvijā, kas sieviešu vokālo ansambļu muzicēšanā izveidoja jaunu uzstāšanās stilu un ieviesa oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu. Kopš 1993.gada grupas līderes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 70 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi - Putni (1997), 8 Dienas nedēļā (1999, Platforma Records), Pamošanās (2003), Hildegardes dziesmas (2005), Ekumēniskie Ziemassvētki (2007, Carmina Baltica), Toccata Alla Fantasia (2008, HBF), Pilsētas romance (2011, Platforma.lv). Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu jaunākajai mūzikai.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO