jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 05. jūnijs
Koncertos Ogrē un Rīgā - zēnu un jauniešu balsis no Sanfrancisko

Guntars Felsbergs 

Divos koncertos Latvijā - 19.jūnijā Ogres Kultūras centrā un 20.jūnijā Rīgas Sv.Pētera baznīcā - uzstāsies Kalifornijas (ASV) zēnu un jauniešu koris Ragazzi (no itāļu valodas “zēni, puiši”).


Kora dalībnieki ir vecumā no deviņiem līdz astoņpadsmit gadiem, tātad korī saskan gan zēnu dzidrie un sudrabaini skanīgie tembri, gan jau vīru balsu spēks un plašums.


Koris Ragazzi dibināts 1987.gadā. Tā dibinātāja un galvenā diriģente Džoisa Kīla (Joyce Keil) ar zēnu un jauniešu kori Ragazzi regulāri koncertē ne tikai ASV, bet arī sniedz koncertus ārzemēs. Koris uzstājies arī Kārnegija zālē Ņujorkā (2014), tā uzstādot sev visaugstākās pakāpes uzdevumus mūzikā.


Šajā koncertbraucienā pārstāvēta plaša, apjomīga un reizē daudzveidīga programma – skanēs gan Rietumeiropas garīgās kormūzikas skaistākie skaņdarbi un amerikāņu mūsdienu komponistu sacerējumi, gan skanīgie spiričueli un dažādu tautu tautasdziesmas tradicionālajās un mūsdienu apdarēs.


Garīgā repertuāra sadaļā ir gan Antonio Vivaldi, gan Johana Sebastiāna Baha, gan Jozefa Haidna un citu autoru darbi. Pārstāvēti arī krievu kora mūzikas klasiķi Pāvels Česnokovs un Sergejs Rahmaņinovs. Amerikas devumu šajā jomā demonstrē Ēriks Vitekrs – starptautisku atpazīstamību sasniedzis mūsdienu ASV komponists. Vienlaikus pārstāvēti arī vieglākas, izklaidējošākas mūzikas atzari – skanēs gan tēmas no mūzikla “Nožēlojamie”, gan arī Džona Lenona Imagine un dziesmas no rokgrupas Bastille repertuāra.


Zēnu un jauniešu kora Ragazzi koncerti notiks pirmdien, 19.jūnijā plkst.19.00 Ogres Kultūras centra Mazajā zālē un otrdien, 20.jūnijā plkst.18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.Ieeja koncertos bez maksas!


 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO