jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Otrdiena, 2017. gada 06. jūnijs
Vāgnera nama renovācijas projekta pašreizējās izmaksas sasniedz 18,8 miljonus eiro

LETA 

Vāgnera nama renovācijas projekta pašreizējās izmaksas sasniedz 18,8 miljonus eiro. Kultūras ministrijai (KM) līdzekļu šādam projektam nav, šodien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē sacīja KM Valsts sekretārs Sandis Voldiņš

Viņš piebilda, ka tie ir sākotnējie aprēķini, un projekta kopējā summa var mainīties. Lai īstenotu projektu, ministrija aicina izmantot publiskās un privātās partnerības iepirkuma modeli.

Saskaņā ar iepirkuma līgumu, valsts varētu 27 gadu laikā pilnībā atpirkt ēku, katru gadu maksājot noteiktu daļu summas.

Par ēkas uzturēšanu līdz valsts izpirkuma beigām varētu būt atbildīga Rīgas Riharda Vāgnera biedrība. Tā ir nevalstiska organizācija, kas izveidota 2015. gadā. Biedrība esot gatava izstrādāt dažādus projektus peļņas gūšanai, lai būtu iespējams uzturēt ēku. Galvenokārt tiek diskutēts par muzeja izveidi, kā arī baroka laika un Vāgnera mūzikas koncertiem.

"Veicot apsekojumus, eksperti ir secinājuši, ja tuvāko trīs līdz četru gadu laikā ar Vāgnera namu netiks nekas darīts, tad pēc 15 gadiem uz valsts zemes atradīsies jauns valstij piederošs grausts," norādīja Voldiņš.

Ēka Riharda Vāgnera ielā 4 ir pazīstama ar nosaukumu Vāgnera zāle, un tajā kādreiz ir atradies Rīgas pirmais Pilsētas muzikālais teātris. Šajā namā no 1837. gada līdz 1839. gadam operas diriģēja pasaules slavenais komponists Rihards Vāgners. Tāpat no 1988. gada līdz 2006. gadam šajā namā ir darbojusies Vāgnera koncertzāle.

Nams sevī slēpj starptautiskas nozīmes kultūras centra, kultūras tūrisma un Rīgas tēla pievilcības potenciālu, pārliecināta KM. Tādēļ Vāgnera namam ir nepieciešama restaurācija, lai tas varētu atgriezties pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO