jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Trešdiena, 2017. gada 07. jūnijs
Sākas devītā ziedojumu akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!”

"Stāsti par vectēviem" Likteņdārza īstenotāji jau devīto reizi aicina piedalīties ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!”. Tā šoreiz veltīta dzimtu stāstiem. Latvijas Televīzijas tiešraidē 17. jūnijā varēs klausīties vectēvu un mazbērnu stāstus, latviešu dziesmas un skatīties Jaunā Rīgas teātra izrādi “Vectēvs”.

Akcijas mērķis ir atbalstīt Likteņdārza digitālās ekspozīcijas “Liktens gāte” izveidošanu. Liktens gāti veidos divpadsmit simboliskas pieturas, kas stāstīs par nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem 20. gadsimtā. Ekspozīcija būs izvietota vidē, taču plašāka informācija skatāma mobilajās ierīcēs.

“Liktens gāte ir digitāls stāsts par Latvijas cilvēku pieredzēto un pārdzīvoto aizvadītajā gadsimtā,  kas iepazīstinās apmeklētāju ar Latvijas vēsturi un konkrētu cilvēku likteņiem skarbajos laikmeta griežos. Notikumu personalizācija ļauj labāk izprast vēsturisko notikumu sarežģītību un atklāj, kā tie ietekmēja cilvēku lēmumus, izvēles un redzējumu par savu un Latvijas  nākotni.  Esmu pārliecināta, ka, pateicoties vides un jauno tehnoloģiju apvienojumam, Liktens gāte būs aizraujošs ceļojums vēsturē gan jauniešiem, gan arī vecākajai paaudzei,” stāsta “Kokneses fonda” padomes locekle Sandra Kalniete.

Liktens gāte top sadarbībā ar filozofu Arti Sveci, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Informācijas pakalpojumu sektora vadītāju Gintu Zalcmani un SIA “Dd Studio”. Liktens gātes tapšanu atbalsta AS “Latvijas Gāze”, SIA “Lattelecom” un SIA “Samung Electronics Baltics”.

17. jūnija akcija “Top Latvijas Likteņdārzs!” noris sadarbībā ar LTV1, avīzi “Latvijas Avīze” un radio “Pieci.lv”. Tās laikā aicinām iesūtīt savu dzimtu stāstus vai atmiņas  par vectēviem un vecvecākiem.  Stāsti  tiks publicēti “Latvija Avīzē” un akcijas sociālajos tīklos.

17. jūnijā no pulksten 18 Likteņdārza amfiteātrī notiks koncerts, un par saviem vectēviem stāstīs Toms Grēviņš, Auškāpu dzimtas pārstāvji, Biruta Eglīte un citi. Būs iespēja baudīt Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansambļa “Vektors” un RTU studentu pūtēju orķestra “SPO”, kā arī vīru kopas „Vilki” uzstāšanos. Koncertu Likteņdārzā vadīs koknesietis Magnuss Eriņš no “Pieci.lv”. Ieeja uz koncertu – par ziedojumiem Likteņdārzam.

Pulksten 19.35 LTV1 tiešraidē notiks sarunas pie ugunskura  ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, tostarp rakstnieci Noru Ikstenu, mūziķi Valteru Pūci un komponistu Jēkabu Nīmani. Videoklipos, kas tapuši Likteņdārzā, būs skatāmas skaistākās Latvijas dziesmas grupu "Laimas Muzykanti", "Klaidonis", "Colt" un "Jauno Jāņu orķestris", kā arī dziedātāja Daumanta Kalniņa un ģitārista Kaspara Zemīša izpildījumā.

Pulksten 21:30 pirms Jaunā Rīgas teātra izrādes “Vectēvs” pārraides aktieris Vilis Daudziņš dalīsies ar savu stāstu par vectēvu un  atcerēsies izrādes tapšanu. Izrādes ieraksts tapis sadarbībā ar “Borisa un Ināras Teterevu Fondu” un “Teātris.zip”.

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO