jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Ceturtdiena, 2017. gada 08. jūnijs
Zināma pirmā starptautiskā klasiskās mūzikas festivāla Sensus koncertprogramma

KDi 

No 12. līdz 15. jūlijam Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un Ventspils teātra namā Jūras vārti norisināsies starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls Sensus, kas pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēs vairāk kā 80 Berlīnes filharmoniķu, Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw un citu labāko Eiropas un Latvijas simfonisko orķestru vadošos mūziķus, informēja festivāla pārstāve Aleksa Spriņģe.

Festivāla atklāšanas koncertā 12. jūlija vakarā, plkst. 20 koncertzāles Lielais dzintars Lielajā zālē muzicēs leģendārā orķestra Berlīnes filharmoniķi stīgu kvartets. Viņiem šajā koncertā pievienosies pasaulslavenā stīgu kvarteta Artemis pirmā vijole Vineta Sareika un Sennu Laine – čelliste, kura regulāri muzicē kopā ar Danielu Barenboimu, pianistu Langu Langu un citām izcilākajām klasiskās muzikas pasaules zvaigznēm.

Koncerta pirmajā daļā būs iespēja dzirdēt reti atskaņoto Volfganga Amadeja Mocarta Adagio un fūgu divām vijolēm, altam un basam. Līdzās – Ludviga van Bēthovena slavenā Devītā jeb Kreicera vijolsonāte, veltīta laikabiedram, ievērojamam vijolniekam Rūdolfam Kreiceram. Sonāti būs iespējams klausīties spožā pārlikumā vijolei un stīgu kvintetam.

Koncerta otrajā daļā – Kārļa Lāča jaundarba pirmatskaņojums un Franča Šūberta Stīgu kvintets Do mažorā, kas tapis dažus mēnešus pirms autora nāves. To pamatoti uzskata par vienu no visu laiku izcilākajiem kamermūzikas paraugiem.

13. jūlijā. plkst. 20 Liepājas koncertzāle Lielais dzintars notiks kamermūzikas koncerts Salut à la France jeb Sveiciens Francijai

Šajā festivāla Sensus koncertā spilgtāko franču komponistu mūziku koka un metāla pūtēju ansambļiem atskaņos vadošie Eiropas un Latvijas solisti.

Koncerta pirmajā daļā prožektoru gaismā būs koka pūšaminstrumenti: skanēs Morisa Ravela barokāli greznais veltījums karabiedriem Kuperēna piemiņai, Žaka Ibēra Trīs nelieli skaņdarbi un Fransisa Pulenka vitālais, dzirkstīgais Sekstets. Flautiste Anete Toča, obojists Egils Upatnieks un klarnetists Guntis Kuzma satiksies ar vienu no mūslaiku vadošajiem pasaules fagotistiem – Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra solistu Gustavo Nunjesu no Urugvajas – un spožo slovēņu mežradznieku, orķestra Berlīnes filharmoniķi mūziķi Andreju Žustu.

Koncerta otrajā daļā uzstāsies trīs metāla pūšaminstrumentu virtuozi - Francijas Radio filharmoniskā orķestra pirmā trompete Aleksandrs Batī, pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš uzvarējis starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā, kā arī ieguvisEcho Klassik balvu par savu pirmo solo albumu Fabriss Milišērs, kā arī orķestra Berlīnes filharmoniķi mežradznieks Andrejs Žusts. Solisti atskaņos franču komponista-matemātiķa Žaka Kasterēda Sonatīni trompetei un klavierēm, Fransisa Pulenka reti dzirdamo, agrā jaunībā sacerēto Trio mežragam, trompetei un trombonam un Žana Mišela Damāza Trio trompetei, trombonam un klavierēm.

Ar lieliskajiem pūšaminstrumentālistiem koncerta abās daļās tiksies viena no Latvijas izcilākajām pianistēm – prasmīgā un ugunīgā Agnese Egliņa.

Savukārt 14. jūlijā Ventspilī, teātra namā Jūras vārti un 15. jūlijā Liepājā, koncertzāle Lielais dzintars plkst. 19 notiks simfoniskās mūzikas koncerts Rožu kavalieris.

Tas būs festivāla Sensus spožākais mūzikālais notikums, kurā Latvijas festivāla orķestra sastāvā kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem muzicēs visi festivāla viesmākslinieki. Pie orķestra diriģenta pults stāsies Latvijā iemīļotais un starptautiski atzītais diriģents Karels Marks Šišons, kurš no 2009. līdz 2012. gadam bija LNSO mākslinieciskais vadītājs, pasaules lielāko opernamu un koncertzāļu pastāvīgs viesis, augstu apbalvojumu īpašnieks.

Koncerta programmā – Mihaila Gļinkas operas Ruslans un Ludmila virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baletaUgunsputns un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas Rožu kavalieris. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijolkoncertā. 2016.–2017. gada sezonā Krilovs koncertē ar Londonas filharmonisko orķestri, Berlīnes Konzerthaus orķestri, Skotijas Karalisko Nacionālo orķestri, Bāzeles simfonisko orķestri un citiem. 2016. gadā ierakstu kompānija Deutsches Grammophon laida klajā Krilova pirmo CD ar A. Vivaldi Gadalaikiem.  

Koncertā Latvijas festivāla orķestra stīgu grupas vadīs slavenoBerlīnes filharmoniķu mūziķi - vijolnieki Luiss Felipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un kontrabasists Gunārs Upatnieks, savukārt čellu grupas līdere būs Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste. Par izcilu pūšaminstrumentu skanējumu rūpēsies Amsterdamas KaraliskāConcertgebouw orķestra fagotu grupas koncertmeistars Gustavo Nunjess, kā arī pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, orķestra Berlīnes filharmoniķi mežragu grupas mūziķis Andrejs Žusts un trompetes virtuozs Aleksandrs Batī.

Daļu no šī koncerta programmas būs iespēja dzirdēt īpašā, bērniem un vecākiem veidotā koncertā 15. jūlija agrā pēcpusdienā.

Plašakā informācija par starptautisko mūzikas festivālu Sensusatrodama festivāla mājas lapā www.sensusfestival.com.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO