jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Piektdiena, 2017. gada 09. jūnijs
Emīla Dārziņa jauktais koris iegūst trešo vietu prestižā konkursā Vācijā

KDi 

Emīla Dārziņa jauktais koris no 2. līdz 7. jūnijam piedalījās starptautiskā koru konkursā Marktoberdorfā, Vācijā, kur spēcīgā konkurencē ieguva augsto trešo vietu, informēja kora pārstāve Aiva Švēde.

Kori diriģēja Agnese Urka un Kristofers Volšs. 

"Novērtējums Marktoberdorfas konkursā sniedza lielu gandarījumu, jo tas ir lielisks augsta līmeņa konkurss, kur šogad piedalījās 15 kori no 10 pasaules valstīm un četriem kontinentiem. Konkursa laikā bija ne tikai sacensības gars, bet arī brīnišķīga iespēja uzstāties kopā ar citiem koriem skaistās Bavārijas baznīcās un izjust skatītāju mīlestību,” atzina diriģents Kristofers Volšs.

Savukārt diriģente Agnese Urka teica, ka “neaizmirstamas emocijas deva I. Ramiņa Pūt, vējiņi dziedāšana kopā arONE kamerkori no Singapūras”.

Starptautiskais koru konkurss Marktoberdorfā notiek no 1989. gada ik pēc diviem gadiem un šogad tas notika piecpadsmito reizi. Tajā piedalījās kori no ASV, Indonēzijas, Singapūras, Filipīnām, Argentīnas, Norvēģijas, Francijas, Vācijas, Slovēnijas un Lietuvas.  Uzvaru dalīja kamerkoris Nova no Norvēģijas un Georgia State University Singers no ASV.

No Latvijas līdz šim godalgotas vietas konkursā iegūt bija izdevies koriem Ave Sol (1991), Dzintars (1992), Versia (1995),Kamēr... (1999),  un Balta (2015), un tagad laureātu pulkam ir pievienojies arī Emīla Dārziņa jauktais koris.

Sezonas noslēgumā koris uzstāsies koncertā Klusiņām jūra tek… 14. jūnijā plkst. 19 Rīgā, Sv. Jāņa baznīcā, kas veltīts komunistiskā genocīda upuru piemiņai. Koncertā koris uzstāsies kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori Sola un orķestriRīga.

Piemiņas dienai veltītais koncerts ir bezmaksas.

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO