jaunumi par mums kalendārs komponisti interpreti
muzikoloģija institūcijas katalogi projekti saitesAtlasīt
 
Pirmdiena, 2017. gada 12. jūnijs
Krēmeram Vācijā piešķirts mūža ordenis par nopelniem zinātnē un mākslā

KDi 

Gidonam Krēmeram svētdien Berlīnē pasniegts ordenis Pour le Mérite für Wissenschaften und Künste (Par nopelniem zinātnē un mākslā ). Tas patiesi ir Nopelnu ordenis, kuru 1740. gadā izveidoja karalis Frīdrihs II Lielais un kas kļuva par augstāko militāro un civilo sasniegumu apbalvojumu Prūsijā, un vēlāk tika pieņemts visā Vācijā, vēsta orķestra Kremerata Baltica direktore Ingrīda Zemzare.

Pour le Mérite piešķir tikai un vienīgi kā atzinību par ārkārtas personīgo sasniegumu nevis kā vispārēju marķieri sociālā statusa atzīšanai. Kopš 1923.gada ordeņa domi vada Vācijas prezidents. Ar šo ordeni apbalvotā persona tiek iecelta par šo ordeņa biedru mūža garumā, līdzīgi kā pasniedzot Apvienotās Karalistes Britu Impērijas ordeni.

Krēmers ir pirmais vijolnieks Ordeņa pastāvēšanas vēsturē. Klasifikatorā pat ir ieviesta īpaša sadaļa – Geiger und Kȕnstlerischer Leiter (Vijolnieks un mākslinieciskais vadītājs), jo sasniegumos ir atzīmēts arī viņa unikālais darbs ar orķestriKremerata Baltica.

Pamatojumā piešķirt ordeni Krēmeram rakstīts:

"Viņa interpretācijas respektē labākās tradīcijas, bet tajā pašā laikā svaigas, oriģinālas un dzīvas. Krēmera interese par mūsdienu komponistiem un jauno mūziku ir intensīva un noturīga, un viņš, bez šaubām, ir veicinājis tās attīstību vairāk nekā jebkurš cits starptautiski veiksmīgu solists".

Šajā gadā Krēmers aizvadījis jau vairākas jubilejas koncerttūres Ziemeļamerikā , Eiropā un Āzijā, kopumā ap 50 koncertiem,  ar orķestri Kremerata Baltica, atzīmējot tā 20. gadadienu un savu 70. jubileju. 

resursi www

 

KNMC

 

 

 

 

      

 

 

  

 

Mūs atbalsta:

Latvijas Kultūras ministrijas LOGO