LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

Notiks 30. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

21. janvāris, 2022

Katru gadu martā mūziķi un klausītāji satiekas savstarpēji iedvesmoties Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, un 2022. gadā pavasara svētki Liepājā notiks jau 30. reizi.

Festivāla jubilejas gadā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves mirdzēs tādi Latvijā un ārpus tās robežām pazīstami solisti kā ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Reinis Zariņš, flautiste Dita Krenberga.

Tāpat jubilejas festivālā gaidāma arī ārvalstu mūzikas zvaigžņu un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kāpšana uz skatuves Liepājā.

Pie orķestru diriģenta pults stāsies Gintars Rinkevičs, Guntis Kuzma un Andris Poga.

30. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā klausītāju priekam skanēs gan klasiķu Johana Sebastiāna Baha, Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa, Antonīna Dvoržāka un citu komponistu darbi, gan gaidāmi arī Artura Maskata un Andra Dzenīša skaņdarbu pirmatskaņojumi.

Festivāla programmā paredzēti kopumā pieci koncerti, no kuriem četri notiks koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē un viens – Dzintara Jurgelaiša vārdā nosauktajā Kamerzālē.

Foto: festivāla viesi "Albion Quartet"

Plašāka informācija par koncertiem ŠEIT