LMIC radio

Jaunumi / Aktualitātes

SKANI nomināciju birums prestižajai OPUS KLASSIK ierakstu balvai

9. jūnijs, 2021

Izziņotas nominācijas prestižajai OPUS KLASSIK mūzikas ierakstu balvai – agrāk pazīstama kā ECHO KLASSIK. Nomināciju sarakstā ir virkne latviešu mūziķu ieskaņotu albumu, taču īpaši veiksmīgs šis gads ir bijis Nacionālajai Ierakstu kompānijai SKANI. Nominācijas saņēmuši visi SKANI pieteiktie albumi. 

“Lai arī liels un patīkams pārsteigums, šāds novērtējums patiesībā ir likumsakarīgs. Starptautiskām ierakstu gada balvām nominē tādus albumus, kas gada laikā saņēmuši izcilu starptautisku kritisku novērtējumu. Tās ir atsauksmes respektablos medijos un izdevumos un SKANI albumiem pērnais gads šajā ziņā bijis īpaši panākumiem bagāts. Ar saviem albumiem esam sajūsminājuši kritiķus no The Times, Independent, Gramophone, BBC Music Magazine, The Arts Desk un daudziem citiem. Saprotiet, katru nedēļu iznāk vairāki simti klasikās mūzikas albumu un panākt, lai kritiķi pievēršas tiešu mūsējiem, sevišķi ja tas ir latviešu mūsdienu autoru albums, kas nebūt nav tas populārākais žanrs, ir vislielākais izaicinājums. Ir tiešām prieks, ka tas ir izdevies. Tomēr, visa pamatā ir spēcīgs, pārliecinošs un izteiksmīgs muzikālais sniegums un šis ir kārtējais apliecinājums tam, ka Latvijā klasiskās mūzikas jomā mēs ar to varam lepoties.” – Egīls Šēfers, SKANI vadītājs.

SKANI albums “Tālivaldis Ķeniņš” izpelnījies veselas trīs nominācijas. Kā Gada soliste un Gada labākais instrumentālais solo ieraksts nominēta vijolniece Eva Bindere par sniegumu Tālivalda Ķeniņa vijolkoncerta ieskaņojumā, kurš ierakstīts pērn koncertzālē “Lielā Ģilde” skaņu producenta Normunda Šnē vadībā. Kategorijā Gada simfoniskās mūzikas ieraksts 20. / 21.gs mūzikā nomināciju izpelnījies arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Albumā ieskaņoti Tālivalda Ķeniņa Vijolkoncerts, Koncerts pieciem sitaminstrumentālistiem un orķestrim un Beatae voces tenebrae. 

Dziedātāja Inga Kalna saņēmusi nomināciju kategorijā Gada dziedātāja par sniegumu SKANI albumā “Das Rosenband”, kas sadarbībā ar pianisti Diānu Ketleri tapa pērn Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” skaņu producenta Normunda Slavas vadībā. Albumā ieskaņotas Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa un Riharda Štrausa solo dziesmas. 

Pianists Daumants Liepiņš nominēts kategorijā Gada jaunais mākslinieks par sniegumu SKANI albumā “Rachmaninoff: Zemzaris”, kas tapis pērn Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” skaņu režisora Normunda Slavas vadībā un tajā klasuāma Imanta Zemzara un Sergeja Rahmaņinova klaviermūzika. 

Senās mūzikas ansamblis Schola Cantorum Riga saņēmis nomināciju kategorijā gada vokālās mūzikas ieraksts par sniegumu SKANI albumā “Vox Clara”, kas arī tapa pērn Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” skaņu producenta Jāņa Straumes vadībā. Tajā klausāma vēlīno viduslaiku garīgā mūzika no Rīgas, Lundas, Limožas un Hamburgas.